1 (城巴)
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
香港公交 1 (城巴)
去程: 坚尼地城 — 西市街 — 爹核士街[吉席街] — 卑路乍湾公园 — 歌连臣街 — 皇后大道西 — 山道[德辅道西] — 嘉安街 — 西区警署 — 正街[德辅道西] — 东边街[德辅道西] — 修打兰街[德辅道西] — 永安中心[德辅道中] — 恒生银行总行[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 皇后像广场[遮打道] — 统一中心(金钟站) — 熙信大厦 — 柯布连道[轩尼诗道] — 谭臣道[菲林明道] — 克街[湾仔道] — 天乐里[湾仔道] — 乐活道[黄泥涌道] — 雅谷大厦 — 奕荫街[成和道] — 昇平楼 — 箕琏坊 — 跑马地上[蟠龙道] (28站)
回程: 跑马地上[蟠龙道] — 箕琏坊 — 桂芳街 — 山村道[成和道] — 景光街 — 养和医院[黄泥涌道] — 跑马地马场[黄泥涌道] — 立德里 — 利景酒店 — 普乐里 — 修顿球场[轩尼诗道] — 卫兰轩 — 太古广场 — 中银大厦 — 置地广场 — 中环街市[德辅道中] — 急庇利街 — 西港城 — 皇后街[德辅道西] — 高陞街 — 正街[德辅道西] — 水街[德辅道西] — 山道[德辅道西] — 中远酒店 — 山市街[坚尼地城海旁] — 联邦新楼 — 加惠民道 — 坚尼地城 (28站)
备注信息:
坚尼地城开出:
星期一至星期五 (班次/分钟)
06:10 - 09:54 (12-15)
09:54 - 15:54 (15)
15:54 - 19:00 (8-12)
19:00 - 23:15 (14-15)
星期六 (班次/分钟)
06:10 - 06:54 (14-15)
06:54 - 18:32 (12)
18:32 - 18:45 (13)
18:45 - 23:15 (15)
星期日及公众假期 (班次/分钟)
06:10 - 09:10 (15)
09:10 - 12:42 (12-16)
12:42 - 23:15 (18-16)
跑马地(上)开出:
星期一至星期五 (班次/分钟)
06:00 - 06:50 (12-14)
06:50 - 08:10 (10)
08:10 - 08:32 (6-8)
08:32 - 11:00 (10-12)
11:00 - 16:00 (15)
16:00 - 19:30 (10-12)
19:30 - 23:00 (15)
星期六 (班次/分钟)
06:00 - 06:50 (12-14)
06:50 - 08:10 (10)
08:10 - 08:32 (6-8)
08:32 - 10:00 (10-12)
10:00 - 19:00 (12)
19:00 - 23:00 (15)
星期日及公众假期 (班次/分钟)
06:00 - 13:00 (15)
13:00 - 19:00 (12)
19:00 - 23:00 (15)
收费表:
全程收费 $3.40
十二岁以下儿童及六十岁或以上长者可获半价优惠
逢星期日及公众假期,由坚尼地城开出的班次,将改经德辅道中而不入遮打道和美利道。