圣约翰座堂
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
途径“圣约翰座堂”的公交线路
3B (城巴) 12 (城巴) 12A (城巴) 12M (城巴) 23 (新巴) 23A (新巴) 23B (新巴) 40 (城巴) 40M (城巴) H2 日景班次 (新巴) H2 夜景班次 (新巴) 103 (九巴/城巴) 103P (九巴/城巴) 9 (港岛绿小) 10X (港岛绿小)
去程: 中环林士街 — 怡和大厦 — 大会堂 — 香港公园[红棉路] — 坚丽阁 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路总站 (16站)
回程: 蒲飞路总站 — 蒲飞路[薄扶林道] — 何东夫人堂 — 香港潮商学校 — 英皇书院 — 宁养台 — 圣士提反女子中学[柏道] — 豫苑[柏道] — 英华女学校 — 蔚峦阁 — 西摩道[罗便臣道] — 高主教书院 — 花园台 — 香港动植物公园[花园道] — 圣约翰座堂 — 置地广场 — 中环街市[德辅道中] — 中环林士街 (18站)
环形车: 中环码头总站 — 中环交易广场 — 怡和大厦 — 香港公园[红棉路] — 坚丽阁 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 宝玉阁 — 卫城道 — 罗便臣道[西摩道] — 高主教书院 — 花园台 — 香港动植物公园[花园道] — 圣约翰座堂 — 汇丰总行大厦[皇后大道中] — 毕打街 — 国际金融中心二期 — 中环码头总站 (20站)
环形车: 金钟添马街 — 香港公园[红棉路] — 女青年会 — 缆车径 — 圣保罗男女校 — 龙景楼 — 外交部驻港特派员公署 — 香港公园[坚尼地道] — 圣若瑟书院 — 坚丽阁 — 圣约翰座堂 — 汇丰总行大厦[皇后大道中] — 毕打街 — 遮打大厦 — 皇后像广场[遮打道] — 金钟添马街 (16站)
环形车: 金钟添马街 — 汇丰总行大厦[皇后大道中] — 兰桂坊 — 摆花街 — 旧中区警署 — 中央广场 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 圣士提反女子中学[柏道] — 豫苑[柏道] — 英华女学校 — 蔚峦阁 — 西摩道[罗便臣道] — 高主教书院 — 花园台 — 香港动植物公园[花园道] — 圣约翰座堂 — 金钟添马街 (22站)
去程: 北角码头 — 琴行街[英皇道] — 新都城大厦 — 长康街 — 炮台山站 — 清风街 — 皇仁书院[高士威道] — 摩顿台[高士威道] — 希慎广场 — 坚拿道东 — 北海中心 — 轩尼诗道官立小学 — 修顿球场[轩尼诗道] — 卫兰轩 — 太古广场 — 香港公园[红棉路] — 坚丽阁 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路总站 (28站)
回程: 蒲飞路总站 — 蒲飞路[薄扶林道] — 何东夫人堂 — 香港潮商学校 — 英皇书院 — 宁养台 — 圣士提反女子中学[柏道] — 英华女学校 — 蔚峦阁 — 西摩道[罗便臣道] — 高主教书院 — 花园台 — 香港动植物公园[花园道] — 圣约翰座堂 — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 柯布连道[轩尼诗道] — 史钊域道[轩尼诗道] — 杜老志道[轩尼诗道] — 崇光百货 — 维多利亚公园[高士威道] — 银幕街[英皇道] — 七海商业中心 — 电厂街 — 糖水道 — 新光戏院[书局街] — 北角码头 (27站)
环形车: 励德邨总站 — 励德邨邨荣楼 — 利群道 — 豪园 — 香港中央图书馆[摩顿台] — 希慎广场 — 坚拿道东 — 北海中心 — 轩尼诗道官立小学 — 修顿球场[轩尼诗道] — 卫兰轩 — 太古广场 — 汇丰总行大厦[皇后大道中] — 兰桂坊 — 摆花街 — 旧中区警署 — 中央广场 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 宝玉阁 — 卫城道 — 罗便臣道[西摩道] — 高主教书院 — 花园台 — 香港动植物公园[花园道] — 圣约翰座堂 — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 史钊域道[轩尼诗道] — 杜老志道[轩尼诗道] — 湾仔消防局[轩尼诗道] — 百德新街[怡和街] — 圣保禄医院 — 豪园 — 光明台 — 励德邨德全楼 — 励德邨总站 (39站)
去程: 宝马山总站 — 丰林阁 — 桂华山书院 — 富丽园 — 万德阁 — 云景台 — 云景道北角官立小学 — 马山村 — 励德邨励洁楼 — 励德邨邨荣楼 — 利群道 — 豪园 — 香港中央图书馆[摩顿台] — 加路连山道[礼顿道] — 纪利华木球会 — 跑马地马场(摩理臣山道天桥底) — 丽都酒店 — 香港华仁书院 — 胡忠大厦 — 联发街 — 太古广场三座 — 太古广场 — 香港公园[红棉路] — 坚丽阁 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 圣士提反女子中学[柏道] — 豫苑[柏道] — 英华女学校 — 西摩道[罗便臣道] — 高主教书院 (35站)
回程: 圣士提反女子中学[柏道] — 豫苑[柏道] — 英华女学校 — 蔚峦阁 — 美丽阁[卫城道] — 活伦台 — 明爱中心 — 香港礼宾府 — 圣约翰座堂 — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 史钊域道[轩尼诗道] — 杜老志道[轩尼诗道] — 湾仔消防局[轩尼诗道] — 利舞台广场 — 云翠大厦 — 边宁顿街 — 圣保禄医院 — 豪园 — 光明台 — 励德邨德全楼 — 马山村 — 云景道北角官立小学 — 海景台 — 恒景园 — 云峰大厦 — 赛西湖大厦 — 宝马山总站 (28站)
去程: 华富北 — 华富邨华生楼 — 华富南 — 华富邨华安楼 — 余振强纪念第二中学 — 置富径 — 置富花园1至7座 — 置富总站(置富南区广场) — 置富花园网球场 — 薄扶林村 — 薄扶林水塘道 — 嘉林阁 — 心光学校 — 玛丽医院[薄扶林道] — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 摩星岭道[薄扶林道] — 富林苑 — 蒲飞路[薄扶林道] — 何东夫人堂 — 香港潮商学校 — 英皇书院 — 宁养台 — 圣士提反女子中学[柏道] — 豫苑[柏道] — 英华女学校 — 蔚峦阁 — 西摩道[罗便臣道] — 高主教书院 — 花园台 — 香港动植物公园[花园道] — 圣约翰座堂 — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 菲林明道 — 湾仔码头总站 (35站)
回程: 湾仔码头总站 — 菲林明道 — 修顿球场[轩尼诗道] — 卫兰轩 — 太古广场 — 香港公园[红棉路] — 坚丽阁 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路[薄扶林道] — 薄扶林游乐场 — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 玛丽医院[薄扶林道] — 心光学校 — 明德村 — 薄扶林水塘道 — 薄扶林村 — 富明苑 — 富仁苑 — 雅致洋房 — 华富邨华乐楼 — 华富商场 — 华富邨华清楼 — 培英中学 — 华富北 (33站)
去程: 华富北 — 华富邨华生楼 — 华富南 — 华富邨华安楼 — 余振强纪念第二中学 — 薄扶林村 — 薄扶林水塘道 — 嘉林阁 — 心光学校 — 玛丽医院[薄扶林道] — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 摩星岭道[薄扶林道] — 富林苑 — 蒲飞路[薄扶林道] — 何东夫人堂 — 香港潮商学校 — 英皇书院 — 宁养台 — 东边街[般咸道] — 高街[般咸道] — 医院道[般咸道] — 楼梯街 — 鸭巴甸街 — 明爱中心 — 香港礼宾府 — 圣约翰座堂 — 历山大厦[雪厂街] — 皇后像广场[遮打道] — 统一中心(金钟站) — 卢押道 — 菲林明道 — 湾仔码头总站 (32站)
回程: 湾仔码头总站 — 菲林明道 — 修顿球场[轩尼诗道] — 卫兰轩 — 太古广场 — 汇丰总行大厦[皇后大道中] — 兰桂坊 — 摆花街 — 旧中区警署 — 中央广场 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路[薄扶林道] — 薄扶林游乐场 — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 玛丽医院[薄扶林道] — 心光学校 — 明德村 — 薄扶林水塘道 — 薄扶林村 — 余振强纪念第二中学 — 华富邨华乐楼 — 华富商场 — 华富邨华清楼 — 培英中学 — 华富北 (34站)
去程: 中环天星码头 — 香港回归祖国纪念碑 — 湾仔会展新翼 — 马师道[轩尼诗道] — 利舞台广场 (5站)
回程: 利舞台广场 — 礼顿中心 — 跑马地马场(摩理臣山道天桥底) — 胡忠大厦 — 太古广场 — 圣约翰座堂 — 皇后像广场[遮打道] — 中环天星码头 (8站)
去程: 中环天星码头 — 香港回归祖国纪念碑 — 湾仔会展新翼 — 马师道[轩尼诗道] — 利舞台广场 (5站)
回程: 利舞台广场 — 礼顿中心 — 北海中心 — 修顿球场[轩尼诗道] — 太古广场 — 圣约翰座堂 — 皇后像广场[遮打道] — 中环天星码头 (8站)
去程: 竹园邨总站 — 天虹小学 — 马仔坑游乐场 — 横头磡邨宏业楼[富美街] — 乐富总站 — 香港浸会大学[联合道] — 九龙塘联合道 — 九龙塘铁路站[窝打老道] — 龙涛花园[窝打老道] — 九龙医院[窝打老道] — 万基大厦 — 何文田街[窝打老道] — 何文田山道[卫理道] — 伊利沙伯医院[卫理道] — 漆咸道北牲口站 — 海底隧道 — 百德新街[告士打道] — 伊利莎伯大厦(波斯富街) — 马师道[内告士打道] — 国卫中心[内告士打道] — 柯布连道[告士打道] — 分域街[告士打道] — 美利道 — 香港公园[红棉路] — 坚丽阁 — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路总站 (36站)
回程: 蒲飞路总站 — 何东夫人堂 — 香港潮商学校 — 英皇书院 — 宁养台 — 东边街[般咸道] — 高街[般咸道] — 医院道[般咸道] — 楼梯街 — 鸭巴甸街 — 明爱中心 — 香港礼宾府 — 圣约翰座堂 — 统一中心(金钟站) — 熙信大厦 — 柯布连道[轩尼诗道] — 史钊域道[轩尼诗道] — 杜老志道[轩尼诗道] — 湾仔消防局[轩尼诗道] — 香港大厦 — 维多利亚公园[高士威道] — 兴发街 — 景隆街[告士打道] — 海底隧道 — 伊利沙伯医院[卫理道] — 嘉辉台 — 医疗辅助总部 — 九龙维景酒店 — 圣佐治大厦 — 九龙塘会 — 基督中心堂 — 禧福道 — 天保民学校 — 香港浸会大学[联福道] — 富强苑 — 乐富广场 — 乐富总站 — 天宏苑[马仔坑道] — 天虹小学 — 竹园邨总站 (40站)
环形车: 蒲飞路总站 — 何东夫人堂 — 香港潮商学校 — 英皇书院 — 宁养台 — 东边街[般咸道] — 高街[般咸道] — 医院道[般咸道] — 楼梯街 — 鸭巴甸街 — 明爱中心 — 香港礼宾府 — 圣约翰座堂 — 海底隧道 — 何文田山道[卫理道] — 麦花臣游乐场 (16站)
环形车: 中环交易广场 — 大会堂 — 香港公园[红棉路] — 宝云道[马己仙峡道] — 景云楼 — 富汇豪庭 — 宝云山庄 — 宝德台[宝云道] — 香港犹太教国际学校 — 港岛学校 — 宝德台[波老道] — 外交部驻港特派员公署 — 香港公园[坚尼地道] — 圣若瑟书院 — 坚丽阁 — 圣约翰座堂 — 毕打街 — 中环交易广场 (18站)
环形车: 美景台E座 — 金粟街 — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 摩星岭道[薄扶林道] — 富林苑 — 蒲飞路[薄扶林道] — 何东夫人堂 — 英皇书院 — 宁养台 — 东边街[般咸道] — 高街[般咸道] — 医院道[般咸道] — 楼梯街 — 鸭巴甸街 — 卑利街[坚道] — 奥卑利街[坚道] — 明爱中心 — 香港礼宾府 — 圣约翰座堂 — 新显利大厦 — 皇后像广场[遮打道] — 美利道 — 香港公园[红棉路] — 明爱中心 — 孙中山纪念馆 — 楼梯街 — 坚道花园 — 豫苑[般咸道] — 锦翠园 — 正街[般咸道] — 香港大学东闸 — 香港大学西闸 — 何东夫人堂 — 蒲飞路[薄扶林道] — 薄扶林游乐场 — 香港华人基督教联会薄扶林道坟场[薄扶林道] — 玛丽医院S座[薄扶林道] — 冠冕台[碧荔道] — 沙湾消防局[碧荔道] — 美景台E座 (40站)