穗丰
途径“穗丰”的公交线路
去程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 康华路口 — 营楼村 — 瓯浦垟 — 双乐住宅区 — 上桥 — 下桥 — 将军大酒店 — 三维桥 — 水心汇昌 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 劳务市场 — 东屿村 — 瓯江大厦 — 月乐垟 — 东垟(瓯海三医) — 河庄 — 老殿后 — 温州中学 — 横港头 — 三垟路口 — 上蔡村北 — 上蔡村南 — 白象后 — 白象村 — 白象镇 — 鹅湖村 — 陀头寺 — 帆游 — 下川 — 丽塘 — 泊岙 — 白门 — 姜宅 — 茶堂 — 下呈 — 河头 — 五社 — 林山 — 梓田 — 花台 — 竹溪 — 凤池 — 霞林工业区 — 霞林 — 仙岩街道 — 仙北村 — 繁荣南路 — 河滨南路 — 穗新街 — 若申大桥 — 刘基庙 — 穗丰 (57站)
回程: 穗丰 — 刘基庙 — 若申大桥 — 穗新街 — 河滨南路 — 繁荣南路 — 仙北村 — 仙岩街道 — 霞林 — 霞林工业区 — 凤池 — 竹溪 — 花台 — 梓田 — 林山 — 五社 — 河头 — 下呈 — 茶堂 — 姜宅 — 白门 — 泊岙 — 丽塘 — 下川 — 帆游 — 陀头寺 — 鹅湖村 — 白象镇 — 白象村 — 白象后 — 上蔡村南 — 上蔡村北 — 三垟路口 — 温州中学 — 老殿后 — 河庄 — 东垟(瓯海三医) — 月乐垟 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 水心汇昌 — 三维桥 — 将军大酒店 — 下桥 — 上桥 — 瓯浦垟 — 营楼村 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (54站)