23 (屿巴)
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
香港公交 23 (屿巴)
去程: 东涌铁路站 — 富东邨 — 马湾新村 — 圣母幼稚园 — 上岭皮 — 下岭皮 — 黄家围 — 龙井头 — 石门甲道 — 东涌18号坟场 — 南大屿郊野公园管理站 — 伯公坳 — 凤凰径第十一段 — 长沙上村 — 长沙警署 — 长沙下村 — 长沙消防局 — 丽滨别墅 — 横岗 — 长沙 — 塘福村 — 麻埔坪道 — 塘福惩教所 — 水口上横屋 — 水口下横屋 — 水口村公所 — 水口四眼马 — 水口直升机场 — 石壁警岗 — 沙咀 — 石壁坳引水道 — 山道 — 山海亭 — 东成士多 — 昂平市集通道 — 昂平 (36站)
回程: 昂平 — 昂平市集通道 — 东成士多 — 山海亭 — 山道 — 石壁坳引水道 — 沙咀 — 石壁警岗 — 水口直升机场 — 水口四眼马 — 水口村公所 — 水口村东站 — 水口下横屋 — 水口上横屋 — 塘福惩教所 — 麻埔坪道 — 塘福村 — 长沙大桥 — 长沙 — 横岗 — 丽滨别墅 — 长沙消防局 — 长沙下村 — 长沙警署 — 长沙上村 — 屿南道[东涌道] — 凤凰径第十一段 — 伯公坳 — 南大屿郊野公园管理站 — 东涌18号坟场 — 石门甲道 — 龙井头 — 黄家围 — 下岭皮 — 上岭皮 — 圣母幼稚园 — 松丽街 — 东涌消防局 — 东堤湾畔 — 东涌缆车站 — 东涌铁路站 (41站)
备注信息:
东涌市中心开出:
星期一至星期六
07:15, 08:10, 08:30, 09:10, 09:40, 10:10, 10:30, 10:50, 11:10, 11:30, 11:50, 12:10, 12:30, 12:55, 13:20, 13:45, 14:10, 14:40, 15:10, 15:40, 16:10, 16:40, 17:20, 18:10
星期日及公众假期
08:10, 08:30, 08:55, 09:20, 09:40, 09:55, 10:10, 10:25, 10:40, 10:55, 11:10, 11:25, 11:40, 11:55, 12:10, 12:25, 12:40, 12:55, 13:10, 13:25, 13:40, 13:55, 14:10, 14:25, 14:40, 14:55, 15:10, 15:30, 15:50, 16:10, 16:30, 16:50, 17:10, 17:40, 18:10
昂平开出:
星期一至星期六
08:10, 09:10, 10:10, 10:40, 11:10, 11:40, 12:10, 12:40, 13:10, 13:40, 14:05, 14:35, 15:00, 15:25, 15:50, 16:10, 16:30, 16:50, 17:10, 17:30, 17:50, 18:15, 19:10
星期日及公众假期
08:10, 09:00, 09:40, 10:10, 10:40, 11:10, 11:40, 11:55, 12:10, 12:25, 12:40, 12:55, 13:10, 13:30, 13:50, 14:10, 14:25, 14:40, 14:55, 15:10, 15:25, 15:40, 15:55, 16:10, 16:25, 16:30, 16:40, 16:55, 17:10, 17:25, 17:40, 17:55, 18:10, 18:40, 19:10
收费表:
全程收费 $17.20(平日) / $27.00(假日)
长沙往昂平 $11.30(平日) / $18.50(假日)
石壁往昂平 $7.80(平日) / $14.00(假日)
上羌山往昂平 $4.70(平日) / $9.20(假日)
上羌山往东涌市中心 $11.30(平日) / $18.50(假日)
石壁往东涌市中心 $9.20(平日) / $15.00(假日)
水口往东涌市中心 $6.20(平日) / $12.50(假日)
石门甲往东涌市中心 $2.40(平日) / $5.00(假日)
十二岁以下小童及六十五岁以上长者半价