八里
途径“八里”的公交线路
去程: 火车站广场 — 新南站 — 丽田 — 东屿村 — 劳务市场 — 客运中心 — 法派路口 — 三板桥 — 河社桥 — 银都花苑 — 三角巷 — 垟头下 — 水心邮电 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿客运中心 — 下岭 — 前陈 — 屿头 — 岩门 — 仰义 — 河岙 — 前京 — 后京 — 瓯江大桥 — 六岙 — 东山村 — 梅岙 — 梅岙医院 — 上村[梅岙] — 鸡笼屿 — 教玩具市场(坦头) — 露礁 — 垟湾 — 垟湾村 — 八里 — 泰山 — 永临中学 — 桥下 (47站)
回程: 桥下 — 永临中学 — 泰山 — 八里 — 垟湾村 — 垟湾 — 露礁 — 教玩具市场(坦头) — 鸡笼屿 — 上村[梅岙] — 梅岙医院 — 梅岙 — 东山村 — 六岙 — 瓯江大桥 — 后京 — 前京 — 河岙 — 仰义 — 岩门 — 屿头 — 前陈 — 下岭 — 双屿客运中心 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 水心邮电 — 垟头下 — 三角巷 — 银都花苑 — 河社桥 — 三板桥 — 法派路口 — 客运中心 — 劳务市场 — 东屿村 — 新南站 — 火车站广场 (47站)