箕琏阁
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
去程: 北角码头 — 新都城大厦 — 长康街 — 炮台山站 — 清风街 — 皇仁书院[铜锣湾道] — 中华游乐会 — 香港中央图书馆[摩顿台] — 加路连山道[礼顿道] — 礼顿中心 — 乐活道[黄泥涌道] — 雅谷大厦 — 奕荫街[成和道] — 昇平楼 — 翠苑 — 金碧别墅 — 千叶居 — 跑马地上[大坑道] (18站)
回程: 跑马地上[大坑道] — 箕琏阁 — 安慧苑 — 箕琏坊 — 桂芳街 — 山村道[成和道] — 景光街 — 养和医院[黄泥涌道] — 跑马地马场[黄泥涌道] — 礼顿道 — 维多利亚公园[告士打道] — 维多利亚公园[高士威道] — 银幕街[英皇道] — 七海商业中心 — 电厂街 — 糖水道 — 新光戏院[书局街] — 北角码头 (18站)
去程: 香港仔中心[南宁街] — 业渔大厦 — 香港仔工业学校 — 甄沾记大厦 — 香港仔消防局 — 葛量洪医院[黄竹坑道] — 黄竹坑新围 — 寿山花园 — 松柏花园[寿山村道] — 寿山别墅 — 佳蕙园[寿臣山东道] — 文礼苑[深水湾道] — 深水湾径 — 大潭水塘道 — 香港网球中心 — 怡园 — 箕琏阁 — 安慧苑 — 箕琏坊 — 骏景台[蓝塘道] — 载德街[蓝塘道] — 养和医院[黄泥涌道] — 跑马地马场[黄泥涌道] — 立德里 — 马师道天桥[马师道] — 湾仔消防局[骆克道] — 铜锣湾广场二期 — 景隆街[骆克道] (28站)
回程: 景隆街[骆克道] — 礼顿山社区会堂 — 乐活道[黄泥涌道] — 雅谷大厦 — 骏景台[蓝塘道] — 翠苑 — 金碧别墅 — 千叶居 — 大坑道 — 香港网球中心 — 黄泥涌水塘公园 — 深水湾径 — 文礼苑[深水湾道] — 佳蕙园[寿臣山东道] — 寿山别墅 — 松柏花园[寿山村道] — 寿山花园 — 黄竹坑新围 — 黄竹坑室内运动场 — 南朗山道 — 胜利工厂大厦 — 逸港居 — 香港仔海滨公园 — 香港仔中心[南宁街] (24站)
去程: 海洋公园(正门) — 葛量洪医院[黄竹坑道] — 黄竹坑新围 — 寿山花园 — 松柏花园[寿山村道] — 寿山别墅 — 佳蕙园[寿臣山东道] — 文礼苑[深水湾道] — 嘉名苑[深水湾径] — 大潭水塘道 — 香港网球中心 — 怡园 — 箕琏阁 — 安慧苑 — 箕琏坊 — 桂芳街 — 桂成里 — 山村道[成和道] — 景光街 — 养和医院[黄泥涌道] — 跑马地马场[黄泥涌道] — 立德里 — 利景酒店 — 普乐里 — 庄士敦道[菲林明道] — 柯布连道[骆克道] — 豫港大厦 — 分域街[告士打道] — 皇后像广场[干诺道中] — 交易广场[康乐广场] — 国际金融中心二期 — 中环6号码头 (32站)
回程: 中环6号码头 — 邮政总局 — 统一中心(金钟站) — 循道卫理大厦[分域街] — 修顿球场[庄士敦道] — 克街[湾仔道] — 礼顿山社区会堂 — 乐活道[黄泥涌道] — 雅谷大厦 — 骏景台[蓝塘道] — 翠苑 — 金碧别墅 — 千叶居 — 大坑道 — 香港网球中心 — 黄泥涌水塘公园 — 嘉名苑[深水湾径] — 文礼苑[深水湾道] — 佳蕙园[寿臣山东道] — 寿山别墅 — 松柏花园[寿山村道] — 寿山花园 — 黄竹坑新围 — 黄竹坑室内运动场 — 海洋公园(正门) (25站)