赤柱正滩
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
途径“赤柱正滩”的公交线路
环形车: 小西湾蓝湾半岛 — 富景花园 — 小西湾邨 — 晓翠街 — 富城阁 — 乐轩台 — 环翠街市 — 环翠邨泽翠楼 — 兴华邨卓华楼 — 兴华邨丰兴楼 — 天主教海星堂 — 兴民邨[柴湾道] — 山翠苑[柴湾道] — 山翠苑[大潭道] — 女童军训练中心 — 新桥面 — 西湾滤水厂 — 大潭水塘北 — 大潭郊野公园 — 龟背湾 — 美国会所 — 听涛小筑 — 赤柱正滩 — 香港航海学校 — 圣士提反书院 — 赤柱监狱 — 圣士提反书院 — 赤柱警署 — 赤柱岗道 — 赤柱滩道 — 辉百苑 — 曼克顿花园 — 龟背湾 — 大潭郊野公园 — 大潭水塘南 — 大潭水塘北 — 石澳道[大潭道] — 女童军训练中心 — 山翠苑[大潭道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 兴华邨兴翠楼 — 兴华邨卓华楼 — 青年广场[环翠道] — 金源洋楼 — 渔湾邨 — 常安街 — 富欣花园 — 富怡花园[小西湾道] — 富景花园 — 小西湾蓝湾半岛 (51站)
去程: 柴湾站 — 环翠邨停车场 — 天主教圣十字架坟场 — 西湾国殇纪念坟场 — 香港佛教坟场 — 歌连臣角火葬场 — 歌连臣角[石澳道] — 大潭道[石澳道] — 大潭水塘北 — 大潭郊野公园 — 龟背湾 — 美国会所 — 听涛小筑 — 赤柱正滩 — 赤柱滩道停车场 — 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 — 舂磡角慈氏护养院 (25站)
回程: 舂磡角慈氏护养院 — 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 — 海湾园[赤柱岗道] — 赤柱滩道停车场 — 赤柱岗道 — 赤柱滩道 — 辉百苑 — 曼克顿花园 — 龟背湾 — 大潭郊野公园 — 大潭水塘南 — 大潭水塘北 — 石澳道[大潭道] — 女童军训练中心 — 山翠苑[大潭道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 康民工业中心[柴湾道] — 柴湾站 (25站)
去程: 柴湾站 — 环翠邨停车场 — 天主教圣十字架坟场 — 西湾国殇纪念坟场 — 香港佛教坟场 — 歌连臣角火葬场 — 歌连臣角[石澳道] — 大潭道[石澳道] — 大潭水塘北 — 大潭郊野公园 — 龟背湾 — 美国会所 — 听涛小筑 — 赤柱正滩 — 赤柱滩道停车场 — 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 (24站)
回程: 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 — 海湾园[赤柱岗道] — 赤柱滩道停车场 — 赤柱岗道 — 赤柱滩道 — 辉百苑 — 曼克顿花园 — 龟背湾 — 大潭郊野公园 — 大潭水塘南 — 大潭水塘北 — 石澳道[大潭道] — 女童军训练中心 — 山翠苑[大潭道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 康民工业中心[柴湾道] — 柴湾站 (24站)