舂坎角海滩
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
途径“舂坎角海滩”的公交线路
去程: 中环交易广场 — 大会堂 — 统一中心(金钟站) — 太古广场三座 — 联发街 — 厦门街 — 湾仔街市 — 圣若瑟小学 — 黄竹坑新围 — 乡村俱乐部 — 深水湾 — 蒲苑 — 香岛小筑 — 丽景道 — 浅水湾海滩 — 保华大厦 — 浅水湾道127号 — 赫兰道 — 舂磡角道11号 — 舂坎角消防局 — 环角道 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 — 赤柱村 — 香港航海学校 — 圣士提反书院 — 赤柱监狱 (33站)
回程: 赤柱监狱 — 圣士提反书院 — 赤柱村 — 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 海天径 — 舂坎角消防局 — 舂磡角道11号 — 赫兰道 — 浅水湾道110号 — 海堤花园 — 浅水湾别墅 — 浅水湾海滩 — 丽景道 — 香岛小筑 — 蒲苑 — 深水湾 — 乡村俱乐部 — 海洋公园停车场 — 丽都酒店 — 香港华仁书院 — 胡忠大厦 — 联发街 — 太古广场三座 — 太古广场 — 长江集团中心 — 毕打街 — 中环交易广场 (35站)
去程: 北角码头 — 琴行街[英皇道] — 新都城大厦 — 美丽阁[英皇道] — 新时代广场 — 炮台山站 — 清风街 — 皇仁书院[高士威道] — 香港中央图书馆[高士威道] — 希慎广场 — 坚拿道东 — 坚拿道巴士专用线 — 跑马地马场[摩理臣山道] — 黄竹坑新围 — 乡村俱乐部 — 深水湾 — 蒲苑 — 香岛小筑 — 丽景道 — 浅水湾海滩 — 保华大厦 — 浅水湾道127号 — 赫兰道 — 舂磡角道11号 — 舂坎角消防局 — 环角道 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 — 赤柱村 (34站)
回程: 赤柱村 — 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 海天径 — 舂坎角消防局 — 舂磡角道11号 — 赫兰道 — 浅水湾道110号 — 海堤花园 — 浅水湾别墅 — 浅水湾海滩 — 丽景道 — 香岛小筑 — 蒲苑 — 深水湾 — 乡村俱乐部 — 海洋公园停车场 — 立德里 — 马师道[轩尼诗道] — 崇光百货 — 维多利亚公园[高士威道] — 银幕街[英皇道] — 七海商业中心 — 电厂街 — 糖水道 — 新光戏院[书局街] — 北角码头 (33站)
去程: 中环交易广场 — 大会堂 — 统一中心(金钟站) — 太古广场三座 — 联发街 — 厦门街 — 湾仔街市 — 圣若瑟小学 — 肇辉台[司徒拔道] — 岭南小学 — 东山台 — 大坑道 — 香港网球中心 — 黄泥涌水塘公园 — 聚豪居 — 南山别墅 — 曼克顿大厦 — 香岛道 — 丽景道 — 浅水湾海滩 — 保华大厦 — 浅水湾道127号 — 赫兰道 — 舂磡角道11号 — 舂坎角消防局 — 环角道 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 (33站)
回程: 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 海天径 — 舂坎角消防局 — 舂磡角道11号 — 赫兰道 — 浅水湾道110号 — 海堤花园 — 浅水湾别墅 — 浅水湾海滩 — 丽景道 — 香岛道 — 曼克顿大厦 — 明慧园 — 南山别墅 — 浅水湾道16号 — 蔚峰园 — 大潭水塘道 — 香港网球中心 — 怡园 — 宝云道 — 纪园 — 东山台 — 岭南小学 — 肇辉台[司徒拔道] — 香港华仁书院 — 胡忠大厦 — 联发街 — 太古广场三座 — 太古广场 — 长江集团中心 — 毕打街 — 中环交易广场 (39站)
去程: 柴湾站 — 环翠邨停车场 — 天主教圣十字架坟场 — 西湾国殇纪念坟场 — 香港佛教坟场 — 歌连臣角火葬场 — 歌连臣角[石澳道] — 大潭道[石澳道] — 大潭水塘北 — 大潭郊野公园 — 龟背湾 — 美国会所 — 听涛小筑 — 赤柱正滩 — 赤柱滩道停车场 — 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 — 舂磡角慈氏护养院 (25站)
回程: 舂磡角慈氏护养院 — 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 — 海湾园[赤柱岗道] — 赤柱滩道停车场 — 赤柱岗道 — 赤柱滩道 — 辉百苑 — 曼克顿花园 — 龟背湾 — 大潭郊野公园 — 大潭水塘南 — 大潭水塘北 — 石澳道[大潭道] — 女童军训练中心 — 山翠苑[大潭道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 康民工业中心[柴湾道] — 柴湾站 (25站)
去程: 柴湾站 — 环翠邨停车场 — 天主教圣十字架坟场 — 西湾国殇纪念坟场 — 香港佛教坟场 — 歌连臣角火葬场 — 歌连臣角[石澳道] — 大潭道[石澳道] — 大潭水塘北 — 大潭郊野公园 — 龟背湾 — 美国会所 — 听涛小筑 — 赤柱正滩 — 赤柱滩道停车场 — 赤柱广场 — 马坑邨骏马楼 — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨观马楼 — 观音庙[环角道] — 柏涛小筑 — 环角径 — 舂磡角道72号 — 舂坎角海滩 (24站)
回程: 舂坎角海滩 — 舂磡角道72号 — 环角径 — 观音庙[环角道] — 龙欣苑龙腾阁 — 马坑邨骏马楼 — 赤柱广场 — 海湾园[赤柱岗道] — 赤柱滩道停车场 — 赤柱岗道 — 赤柱滩道 — 辉百苑 — 曼克顿花园 — 龟背湾 — 大潭郊野公园 — 大潭水塘南 — 大潭水塘北 — 石澳道[大潭道] — 女童军训练中心 — 山翠苑[大潭道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 康民工业中心[柴湾道] — 柴湾站 (24站)