嘉亨湾
香港公交站点: A B C D E F G H J K L M N P Q R S T W X Y Z 0
香港公交线路: 地铁线路 轻铁线路 港岛巴士线路 九龙及新界巴士线路 过海隧道巴士线路 机场及北大屿山对外巴士线路 大屿山岛内及南大屿山对外巴士线路 港岛专线小巴线路 九龙专线小巴线路
途径“嘉亨湾”的公交线路
2 (新巴) 14 (新巴) 720 上午班次 (新巴) 720 (新巴) 720A 上午班次 (新巴) 720A (新巴) 20 (港岛绿小)
去程: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太祥街 — 康怡广场 — 宝峰园 — 鰂鱼涌街 — 太古坊 — 民新街 — 乐基中心 — 健康村 — 港运城 — 新都城大厦 — 长康街 — 炮台山站 — 清风街 — 皇仁书院[铜锣湾道] — 中华游乐会 — 百德新街[告士打道] — 景隆街[告士打道] — 马师道[告士打道] — 史钊域道[告士打道] — 柯布连道[告士打道] — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 置地广场 — 中环街市[德辅道中] — 金龙中心 — 港澳码头总站 (33站)
回程: 港澳码头总站 — 中区政府码头 — 中环3号码头 — 中环5号码头 — 中环天星码头 — 国际金融中心二期 — 中环交易广场 — 怡和大厦 — 大会堂 — 统一中心(金钟站) — 金星大厦 — 入境事务大楼 — 维多利亚公园[告士打道] — 维多利亚公园[高士威道] — 银幕街[英皇道] — 七海商业中心 — 电厂街 — 糖水道 — 琴行街[英皇道] — 港运城 — 健康村 — 模范邨 — 北角官立小学 — 新威园 — 惠安苑 — 太古城中心[英皇道] — 太安楼[筲箕湾道] — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南康街 — 筲箕湾总站 — 爱东商场 — 东旭苑东晓阁 — 嘉亨湾 (34站)
去程: 嘉亨湾 — 西湾河站 — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南安里 — 明华大厦[柴湾道] — 阿公岩道[柴湾道] — 鲤鱼门公园 — 山翠苑[大潭道] — 女童军训练中心 — 新桥面 — 西湾滤水厂 — 大潭水塘北 — 大潭郊野公园 — 龟背湾 — 美国会所 — 听涛小筑 — 旭逸居 — 海湾园 — 赤柱村 — 黄麻角道公立医局 — 圣士提反书院附属小学 — 富豪海湾 — 斜炮顶 — 赤柱炮台 (25站)
回程: 赤柱炮台 — 斜炮顶 — 富豪海湾 — 圣士提反书院附属小学 — 邓肇坚运动场 — 赤柱警署 — 赤柱岗道 — 赤柱滩道 — 辉百苑 — 曼克顿花园 — 龟背湾 — 大潭郊野公园 — 大潭水塘南 — 大潭水塘北 — 石澳道[大潭道] — 女童军训练中心 — 山翠苑[大潭道] — 筲箕湾东官立中学 — 阿公岩道[柴湾道] — 南安里 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太康楼 — 嘉亨湾 (25站)
环形车: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太康楼 — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 皇后像广场[干诺道中] — 砵典乍街[干诺道中] — 砵典乍街[干诺道中] — 中保集团大厦[机利文街] — 德忌利士街[德辅道中] — 怡和大厦 — 大会堂 — 香港演艺学院 — 入境事务大楼 — 西湾河站 — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南康街 — 筲箕湾总站 — 爱东商场 — 东旭苑东晓阁 — 嘉亨湾 (27站)
去程: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太祥街 — 高山台 — 太古城中心[太古城道] — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 皇后像广场[干诺道中] — 砵典乍街[干诺道中] — 永和街[干诺道中] — 港澳码头总站 (17站)
回程: 港澳码头总站 — 林士街[德辅道中] — 德忌利士街[德辅道中] — 怡和大厦 — 大会堂 — 统一中心(金钟站) — 金星大厦 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 太古城中心[太古城道] — 太古城雅莲阁 — 太古城太湖阁 — 太安楼[筲箕湾道] — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南康街 — 筲箕湾总站 — 爱东商场 — 东旭苑东晓阁 — 嘉亨湾 (20站)
环形车: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太康楼 — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 政府总部[夏悫道] — 香港演艺学院 — 入境事务大楼 — 嘉亨湾 (15站)
环形车: 嘉亨湾 — 东旭苑东晓阁 — 爱蝶湾 — 筲箕湾总站 — 新成街 — 海晏街 — 西湾河文娱中心 — 太祥街 — 高山台 — 太古城中心[太古城道] — 旧湾仔警署 — 分域街[告士打道] — 海富中心 — 政府总部[夏悫道] — 香港演艺学院 — 入境事务大楼 — 湾仔码头[会议道] — 太古城中心[太古城道] — 太古城雅莲阁 — 太古城太湖阁 — 太安楼[筲箕湾道] — 海晏街 — 爱秩序湾道 — 南康街 — 筲箕湾总站 — 爱东商场 — 东旭苑东晓阁 — 嘉亨湾 (28站)
去程: 嘉亨湾 — 逸涛湾 — 西湾河站 — 圣十字径[筲箕湾道] — 海晏街 — 南康街 — 南安里 — 阿公岩道[柴湾道] — 鲤鱼门公园 — 大潭道[柴湾道] — 东区医院[柴湾道] — 高威阁 — 康民工业中心[柴湾道] — 怡泰街 — 宏德居 — 渔湾邨 — 柴湾消防局 — 常平街 (18站)
回程: 常平街 — 柴湾消防局 — 常安街油站[丰业街] — 杨耀松第七工业大厦[丰业街] — 八号商业广场[新业街] — 富城阁 — 乐轩台 — 环翠街市 — 青年广场[柴湾道] — 兴华邨裕兴楼 — 兴民邨[柴湾道] — 山翠苑[柴湾道] — 筲箕湾东官立中学 — 阿公岩道[柴湾道] — 南安里 — 新成街 — 海晏街 — 圣十字径[西湾河街] — 太宁街[西湾河街] — 太康楼 — 嘉亨湾 (21站)