岳麓山南
去程: 世界之窗 — 广电中心(会展中心) — 月湖公园 — 山月路口 — 月湖公园北 — 长沙大学 — 洪山桥 — 德雅路口 — 百花园路口 — 喻家冲 — 国防科大 — 九尾冲 — 华夏路口 — 新河 — 银盆岭大桥西 — 银盆岭 — 六沟垅 — 四水厂 — 溁银桥 — 望月湖小区 — 望月湖 — 溁湾镇[新外滩] — 橘子洲大桥西 — 新民路东 — 学堂坡 — 桃子湖路口 — 牌楼口 (27站)
回程: 牌楼口 — 桃子湖 — 岳麓山南 — 湖南师大 — 二里半 — 岳麓山北 — 市四医院 — 新民学会旧址 — 新民路东 — 橘子洲大桥西 — 望月湖 — 望月湖小区 — 溁银桥 — 四水厂 — 六沟垅 — 银盆岭 — 银盆岭大桥西 — 新河 — 华夏路口 — 九尾冲 — 国防科大 — 喻家冲 — 百花园路口 — 德雅路口 — 洪山桥 — 长沙大学 — 月湖公园北 — 山月路口 — 洪山路口 — 月湖公园 — 广电中心(会展中心) — 世界之窗 (32站)
去程: 长沙火车站 — 长岛路口 — 曙光路口 — 袁家岭南 — 窑岭北 — 窑岭南 — 长岭 — 曹家坡 — 东塘北 — 东塘西 — 雅礼中学 — 侯家塘 — 侯家塘西 — 仰天湖 — 白沙路口 — 沙河街 — 南门口 — 简牍博物馆 — 天心阁 — 中公教育(定王台) — 湖南省人民医院(柑子园) — 司门口 — 贾谊故居 — 解放西路口 — 市四医院 — 岳麓山北 — 二里半 — 湖南师大 — 岳麓山南 — 桃子湖 — 湖南大学 — 天马山东 — 锦绣潇湘(阜埠河路) — 天马学生公寓 — 麓山南路口 — 八字墙 — 左家垅 — 左家垅西 — 中南大学 — 王家湾东 — 王家湾 (41站)
回程: 王家湾 — 王家湾东 — 中南大学 — 左家垅 — 八字墙 — 麓山南路口 — 天马学生公寓 — 锦绣潇湘(阜埠河路) — 阜埠河路口 — 天马山东 — 湖南大学 — 牌楼口 — 桃子湖 — 岳麓山南 — 湖南师大 — 二里半 — 岳麓山北 — 市四医院 — 华图教育(太平街口) — 牛耳教育(南阳街口) — 藩后街 — 湖南省人民医院(柑子园) — 中公教育(定王台) — 天心阁 — 简牍博物馆 — 南门口 — 沙河街 — 白沙路口 — 仰天湖 — 侯家塘 — 雅礼中学 — 东塘西 — 东塘北 — 曹家坡 — 长岭 — 窑岭北 — 袁家岭南 — 曙光路口 — 长岛路口 — 长沙火车站 (40站)
去程: 高叶塘(总站) — 市四医院 — 岳麓山北 — 二里半 — 湖南师大 — 岳麓山南 — 渔湾市 — 八字墙 — 左家垅 — 左家垅西 — 中南大学 — 王家湾 — 王家湾北 — 树达学院 — 桃花岭公交首末站 (15站)
回程: 桃花岭公交首末站 — 桃花岭 — 树达学院 — 王家湾北 — 王家湾 — 中南大学 — 左家垅 — 八字墙 — 渔湾市 — 荫马塘 — 岳麓山南 — 湖南师大 — 二里半 — 岳麓山北 — 市四医院 — 高叶塘(总站) (16站)
去程: 长沙火车站 — 长岛路口 — 曙光路口 — 乔庄 — 韭菜园 — 蔡锷中路口 — 五一广场 — 市四医院 — 岳麓山北 — 二里半 — 湖南师大 — 岳麓山南 — 桃子湖 — 湖南大学 — 天马山东 — 科教新村 (16站)
回程: 科教新村 — 天马学生公寓 — 锦绣潇湘(阜埠河路) — 阜埠河路口 — 天马山东 — 湖南大学 — 牌楼口 — 桃子湖 — 岳麓山南 — 湖南师大 — 二里半 — 岳麓山北 — 市四医院 — 华图教育(太平街口) — 蔡锷中路口 — 韭菜园 — 乔庄 — 曙光路口 — 长岛路口 — 五一东村 — 车站路口 — 长沙火车站 (22站)
去程: 橘子洲景区 — 橘子洲大桥西 — 新民学会旧址 — 岳麓山北 — 湖南师大 — 东方红广场 — 湖南大学 — 天马山景区 (8站)
回程: 天马山景区 — 牌楼口 — 桃子湖 — 岳麓山南 — 湖南师大 — 岳麓山北 — 华图教育(太平街口) — 蔡锷路五一路口 — 小吴门 — 蔡锷中路口 — 牛耳教育(南阳街口) — 华图教育(太平街口) — 橘子洲景区 (13站)
去程: 长沙火车站 — 长岛路口 — 曙光路口 — 韭菜园 — 牛耳教育(南阳街口) — 华图教育(太平街口) — 市四医院 — 岳麓山北 — 二里半 — 湖南师大 — 岳麓山南 — 渔湾市 — 八字墙 — 左家垅 — 左家垅西 — 中南大学(清水路) — 磨子山 — 淹鱼塘 — 中南大学学生公寓 (19站)
回程: 中南大学学生公寓 — 淹鱼塘 — 磨子山 — 中南大学 — 左家垅 — 八字墙 — 渔湾市 — 荫马塘 — 岳麓山南 — 湖南师大 — 二里半 — 岳麓山北 — 市四医院 — 华图教育(太平街口) — 牛耳教育(南阳街口) — 韭菜园 — 曙光路口 — 长岛路口 — 长沙火车站 (19站)