富春江路
去程: 御史桥 — 状元镇府 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 中山公园 — 大南门 — 小南门 — 温州大厦 — 妙果寺 — 西站 — 奥林匹克广场 — 半腰桥 — 广化桥 — 翠微新村 — 黄龙商贸城 — 下寅 — 牌楼 — 郑桥 — 双屿 — 双屿温化生活区 — 双屿客运中心 (36站)
回程: 双屿客运中心 — 双屿温化生活区 — 双屿 — 郑桥 — 牌楼 — 下寅 — 黄龙商贸城 — 翠微新村 — 广化桥 — 半腰桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 妙果寺 — 温州大厦 — 小南门 — 大南门 — 中山公园 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 状元 — 状元镇府 — 御史桥 (36站)
去程: 瑶溪山庄 — 瑶溪 — 雄心 — 河头龙 — 底岭下 — 白门台 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 物华天宝 — 山下 — 府东家园 — 上陡门 — 航标路口 — 洪殿 — 黎明立交桥 — 灰桥 — 黎明西路 — 垟儿路口 — 涨桥头 — 康乐坊 — 朔门 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 (34站)
回程: 陡门头 — 公园路口 — 垟儿路口 — 黎明西路 — 灰桥 — 黎明立交桥 — 洪殿 — 航标路口 — 上陡门 — 府东家园 — 山下 — 物华天宝 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 白门台 — 底岭下 — 河头龙 — 雄心 — 瑶溪 — 瑶溪山庄 (30站)
去程: 飞霞桥 — 党校 — 附二医 — 双井头 — 文化广场 — 时代广场 — 横渎 — 中西医院 — 伯爵山庄 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 海军码头 — 白楼下 — 白门台 — 底岭下 — 河头龙 — 雄心 — 永胜 — 瑶溪 — 璋浃桥 — 上陈 — 青山 — 朱垟 — 上璜 — 永中老站 — 中河路 — 永中始发站 (36站)
回程: 永中始发站 — 中河路 — 永中老站 — 上璜 — 朱垟 — 青山 — 上陈 — 璋浃桥 — 瑶溪 — 永胜 — 雄心 — 河头龙 — 底岭下 — 白门台 — 白楼下 — 海军码头 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 旺增桥 — 伯爵山庄 — 中西医院 — 横渎 — 文化公园 — 文化广场 — 双井头 — 附二医 — 党校 — 飞霞桥 (35站)
去程: 九山北路 — 粗糠桥 — 奥林匹克广场 — 西站 — 清明桥 — 杏花路 — 马鞍池西路 — 银都花苑 — 飞霞南路 — 茶院寺 — 体育中心 — 时代广场 — 横渎 — 中西医院 — 伯爵山庄 — 新城站 — 广电中心 — 市质检局 — 开发区管委会 — 雁湖社区 — 鳌江南路 — 江前 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 括苍东路口 — 慎江路口 — 邻里中心 — 钱江路 — 四明山路 — 大罗山路 — 石坦村 — 东方学院 — 甬江路 (34站)
回程: 甬江路 — 东方学院 — 石坦村 — 大罗山路 — 四明山路 — 钱江路 — 邻里中心 — 慎江路口 — 括苍东路口 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 江前 — 鳌江南路 — 雁湖社区 — 开发区管委会 — 市质检局 — 广电中心 — 旺增桥 — 伯爵山庄 — 中西医院 — 横渎 — 时代广场 — 体育中心 — 飞霞南路 — 银都花苑 — 市政大桥 — 水心竹组团 — 马鞍池西路 — 杏花路 — 清明桥 — 西站 — 奥林匹克广场 — 粗糠桥 — 九山北路 (35站)
去程: 三桥下(中央涂) — 帆影公园 — 郭公山 — 江心码头 — 麻行码头 — 水门头 — 安澜亭 — 陡门头 — 东门大厦 — 株柏 — 十八家支路 — 海上天大酒店 — 黎明侨村 — 黎明立交桥 — 温师院 — 桃源居 — 坝接桥 — 上陡门住宅区 — 杨府山 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 海军码头 — 白楼下 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 渔池 — 沙北 — 温州机场 (43站)
回程: 温州机场 — 沙北 — 渔池 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 白楼下 — 海军码头 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 山下 — 杨府山 — 上陡门住宅区 — 坝接桥 — 桃源居 — 蒋家桥 — 黎明立交桥 — 黎明侨村 — 海上天大酒店 — 十八家支路 — 株柏 — 陡门头 — 安澜亭 — 水门头 — 朔门 — 麻行码头 — 江心码头 — 郭公山 — 帆影公园 — 三桥下(中央涂) (42站)
去程: 龙泉巷 — 附二医 — 双井头 — 温师院 — 桃源居 — 坝接桥 — 上陡门新村 — 杨府山 — 山下 — 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 下村 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 中兴路西 — 中兴路东 — 灵昆大桥北 — 双昆村 — 四柏桥头 — 上岩头村 — 灵昆中学 — 沙塘桥头 — 粮站路口 — 北段村 — 北段码头 — 灵昆始发站 (39站)
回程: 灵昆始发站 — 北段码头 — 北段村 — 粮站路口 — 沙塘桥头 — 灵昆中学 — 上岩头村 — 四柏桥头 — 双昆村 — 灵昆大桥北 — 中兴路东 — 中兴路西 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 下村 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 天鹅湖社区 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 — 山下 — 杨府山 — 上陡门新村 — 坝接桥 — 桃源居 — 温师院 — 双井头 — 上村 — 龙泉巷 (39站)
去程: 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 永中二号街 — 仓头下 — 衙前 — 永兴一号街 — 纪兴路 — 环镇路 — 滨海园区管委会 — 滨海电信 — 滨海商业街 — 滨海始发站 (30站)
回程: 滨海始发站 — 滨海商业街 — 滨海电信 — 滨海园区管委会 — 环镇路 — 纪兴路 — 永兴一号街 — 衙前 — 仓头下 — 永中二号街 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 (29站)
去程: 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 龙湾博物馆 — 永中四号街 — 棋盘大楼 — 寺西 — 工业街 — 永中老站 — 城北 — 城南 — 坦头 (29站)
回程: 坦头 — 城南 — 城北 — 永中老站 — 工业街 — 寺西 — 棋盘大楼 — 永中四号街 — 龙湾博物馆 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 (28站)
去程: 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 白门台 — 底岭下 — 河头龙 — 雄心 — 永胜 — 瑶溪 — 璋浃桥 — 上陈 — 青山 — 朱垟 — 上璜 — 中河路 — 永中一号街 — 沙南 (27站)
回程: 沙南 — 永中一号街 — 中河路 — 上璜 — 朱垟 — 青山 — 上陈 — 璋浃桥 — 瑶溪 — 永胜 — 雄心 — 河头龙 — 底岭下 — 白门台 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 (26站)
去程: 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 渔池 — 沙北 — 机场路口 — 沙南 — 小塘 — 七村 — 六村 — 康一村 — 沙城小学 — 七三村 — 滨海园区管委会 (31站)
回程: 滨海园区管委会 — 七三村 — 沙城小学 — 康一村 — 六村 — 七村 — 小塘 — 沙南 — 机场路口 — 沙北 — 渔池 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 (30站)
去程: 新城站 — 广电中心 — 汤家桥 — 公交总站 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 天鹅湖社区 — 状元 — 耐宝路 — 茅竹岭 — 白楼下 — 金岙 — 龙湾村 — 龙东 — 上岙 — 后陈 — 山北 — 蓝田 — 渔池 — 沙北 — 温州机场 — 滨海大道 — 滨海园区管委会 — 滨海电信 — 滨海商业街 — 滨海始发站 (28站)
回程: 滨海始发站 — 滨海商业街 — 滨海电信 — 滨海园区管委会 — 滨海大道 — 温州机场 — 沙北 — 渔池 — 蓝田 — 山北 — 后陈 — 上岙 — 龙东 — 龙湾村 — 金岙 — 白楼下 — 茅竹岭 — 耐宝路 — 状元 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 公交总站 — 汤家桥 — 广电中心 — 新城站 (27站)
去程: 龙湾交通中心 — 造船厂 — 屿田 — 富春江路 — 上江 — 江前 — 国际花园 — 十五中 — 双车路 — 吕家岸 — 上田 — 梅宅 — 前网 — 火车站 — 新南站 — 东屿村 — 劳务市场 — 牛山北路 — 车管所 — 葡萄棚 — 水心汇昌 — 三维桥 — 将军桥 — 西山桥 — 西山 — 新桥 — 新桥镇 — 金蟾大道 — 三浃 — 前花 — 西湖村 — 下山头 — 东村 — 娄桥路口 — 半塘路口 — 瓯海交警大队 — 娄桥镇府 — 东耕 — 焦湾 — 矿山 — 安下 — 娄桥汽校 (42站)
回程: 娄桥汽校 — 安下 — 矿山 — 焦湾 — 东耕 — 娄桥镇府 — 瓯海交警大队 — 半塘路口 — 娄桥路口 — 东村 — 下山头 — 西湖村 — 前花 — 三浃 — 金蟾大道 — 新桥镇 — 新桥 — 西山 — 西山桥 — 将军桥 — 三维桥 — 水心汇昌 — 葡萄棚 — 车管所 — 牛山北路 — 劳务市场 — 东屿村 — 新南站 — 火车站 — 前网 — 梅宅 — 上田 — 吕家岸 — 双车路 — 十五中 — 国际花园 — 江前 — 上江 — 富春江路 — 屿田 — 造船厂 — 龙湾交通中心 (42站)